۷ نکته در مورد دامین سایت

۷ نکته در مورد دامین به نقل از سایت webrgb گفته شده است:

۷ نکته در مورد دامین سایت
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: طراحی سایت
۷ نکته در مورد دامین سایت 4از 5براساس 85 رای

۷ نکته در مورد دامین به نقل از سایت webrgb گفته شده است:

۱- ماندگاری در ذهن: اولین نکته و شاید مهم ترین نکته این است که دامین شما به سادگی در ذهن افراد ثبت شود تا بتوانند بدون نیاز به هر کاری، آن را به خاطر آورده و دوباره به سایت شما بازگردند. لیستی از نام های مورد نظر خود که به راحتی در ذهن ثبت می شوند و در یاد می مانند، تهیه کنید. به یاد داشته باشید که شاید لازم باشد برای دامین خود هزینه ی بالایی کنید و آن را از کسی که قبلاً ثبتش کرده، بخرید!

۲- دامین های .com در اولویت هستند : بسیاری از مردم گمان می کنند که دامین های .com تنها دامین های موجود هستند و اغلب به پایان اسامی که می شنوند ، یک .com هم اضافه می کنند و جستجوی خود را انجام می دهند! اگر پسوند .com دامین مورد نظر شما به ثبت رسیده بود، مشکلی نیست می توانید از پسوندهای معروف دیگر مانند .net ، .org ، .biz و یا .info استفاده کنید. البته دامین های هر کشور ، جایگاه خود را دارند مثلاً برای ایران .ir و ... .

۳- به غلط های املایی توجه داشته باشید: این نکته از دو جهت مهم است هم مثبت و هم منفی . مثبت این که باعث می شود با ثبت دامین های دارای غلط های املایی رایج ، ترافیک خاصی جذب نمایید مثلاً ثبت دامین mashhad.com و دامین mashad.com در کنارهم ، باعث می شود افرادی که با هر دو املا این کلمه را تایپ می کنند را هدف بگیرند. و منفی هم از این جهت که مثلاً اگر فقط یکی از دو دامین مثال فوق را داشته باشید، دسته ی زیادی از بازدیدکنندگانتان را می توانید از دست بدهید!

۴- سایر پسوندها را نیز ثبت کنید: این نکته وقتی اهمیت بالا پیدا می کند که رقبای شما یکی از پسوندهای شما را به ثبت برسانند. البته در وب فارسی، زیاد به چشم نمی آید و اغلب چندان بالا نیست که لازم باشد تمام پسوندها را ثبت کنید مگر در برخی موارد بسیار خاص. در هر صورت ، اگر نسبت به ثبت سایر پسوندها اقدام نمایید ، تصمیمی مناسب اتخاذ نموده اید.

۵- دامین شما تا جایی که ممکن است باید کوتاه باشد: هرچه کوتاه تر، به یادماندنی تر! به همین سادگی اما بسیار بسیار مهم.

۶- از خط تیره (-) استفاده نکنید: احتمال این که در زمان ثبت دامین ، دامین مدنظرتان به ثبت رسیده باشد بسیار بالاست. در این حالت خیلی ها با استفاده از خط تیره، دامین مشابه را به ثبت می رسانند. این کار یکی از اشتباهات بزرگ در ثبت دامین به شمار می رود و باعث می شود ترافیکی که متعلق به شماست، به دلیل وجود همین خط تیره ، به دامین مشابه و فاقد خط تیره منتقل شود. همچنین افزودن عدد به انتهای دامین موردنظر نیز توصیه نمی شود مگر این که عدد مفهومی در وب سایت شما را منتقل کند مثلاً websaz24.com یعنی ساخت وب سایت در ۲۴ ساعت.

۷- دامین سایت شما برای تبلیغات نیز باید مناسب باشد: اگر وب سایتی راه اندازی می کنید، قطعاً برای آن برنامه های تبلیغاتی خواهید داشت. این که دامین شما به سادگی در تبلیغات به کار گرفته شود نیز مهم است. یک دامین فاقد معنی و طولانی هرگز مناسب تبلیغات در یک روزنامه نخواهد بود!

0 دیدگاه
  1. Godarzi Godarzi یکشنبه 4 شهریور 1397 19:23

    انتخاب دامین مناسب توجه زیادی میخواد. ولی غلط املایی تو دامین خیلی جالب بود اصلا نمیدونستم چنین چیزیم میتونه باعث افزایش کاربرا بشه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209