نصب سیستم مدیریت محتوا سایت

ما در این مقاله قصد داریم تا سیستم مدیریت محتوای وردپرس فارسی را برروی پنل خود نصب کنیم. به این منظور ابتدا به سایت رسمی وردپرس فارسی مراجعه کرده (www.wp-persian.com) و آخرین نسخه ی وردپرس فارسی را دانلود کنید.

نصب سیستم مدیریت محتوا سایت
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: طراحی سایت
نصب سیستم مدیریت محتوا سایت 4از 5براساس 103 رای

ما در این مقاله قصد داریم تا سیستم مدیریت محتوای وردپرس فارسی را برروی پنل خود نصب کنیم. به این منظور ابتدا به سایت رسمی وردپرس فارسی مراجعه کرده (www.wp-persian.com) و آخرین نسخه ی وردپرس فارسی را دانلود کنید. پس از دانلود وردپرس فارسی برای نصب آن بر روی پنل خود ابتدا وارد پنل شده و از بخش Files ، File manager را باز کنید.

سپس در پنجره ی مقابل بر روی Web Root و سپس Go کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید در پرانتز  Web root نوشته شده است: Public_html/www Public_html  به کل فضای هاست شما گفته می شود و www (همانطور که در بخش های قبل گفته شد) یعنی فایل هایی که با وارد کردن دامینتان می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد. (www.example.com) حال اگر در فولدر Public_html ، فولدری به نام weblog بسازیم با آدرس http://weblog.example.com می توان به آن دسترسی داشت. (البته باید تنظیماتی را برای این کار انجام داد که در ادامه توضیح داده شده است. ) پس از باز شدن محیط فایل منیجر سی پنل بروید upload کیلیک کرده و سیستم مدیریت محتوای خودتان را آپلود کنید.

تا آپلود شدن فایل شکیبا باشید و بعد از آن با کلیک بر روی Reload لیست را ریفرش کنید. بعد از آپلود شدن وردپرس نام فایل زیپ شده به صورت زیر خواهد بود. بر روی آن راست کلیک کرده و Extract را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده بر روی Extract File(s) کلیک کنید. به همین صورت می شد یک سایت ایستا را برروی هاست آپلود کرد. با این تفاوت که دیگر نیازی به نصب نداشت و آماده بود.

دقت کنید که در باکس پایینی حتماً /public_html نوشته شده باشد و اگر چیز دیگری بود آن را با عبارت فوق جایگزین نمایید. به همین سادگی وردپرس بر روی هاست و پنل شما آپلود و اکسترکت شد. حال برای نصب آن به صورت زیر اقدام می کنیم. نکته ی مهم: این فایل زیپ در یک فولدر به نام wordpress که در فولدر اصلی سایت قرار دارد اکسترکت می شود. شما باید به صورت دستی محتوای داخل فولدر را (از طریق باز کردن فولدر، انتخاب گزینه ی Select all و سپس Move File و وارد کردن آدرس /public_html به جای /public_html/wordpress به فولدر اصلی سایت انتقال دهید.

ابتدا به پنل برگردید و از بخش Database گزینه ی MySQL Database Wizard را انتخاب کنید. سپس نامی برای دیتابیس خود انتخاب کنید. این نام کاملاً اختیاری است. البته قبل از آن یک نام وجود دارد که تغییر آن امکان پذیر نیست.

برای مثال در این جا من نام webhosting123را دارم که حروف اول سایتم ( www.webhosting123.ir ) است ( این کلمه بیشتر از ۸ حرف نمی تواند باشد!) حال بر روی Next Step کلیک کنید. در پنجره ی بعدی یک نام کاربری و رمز برای دیتابیس خود بسازید و بر روی Create User کلیک کنید. در این پنجره گزینه ی ALL PRIVILEGES را تیک دار کنید تا تمام گزینه های موجود در جدول تیک دار شوند! و بر روی Next Step کلیک کنید. ساخت دیتابیس با موفقیت انجام شد. حالا به دامین خود مراجعه کنید. با مراجعه به آدرس سایت خود با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد: بر روی ساختن پرونده ی پیکربندی کلیک کنید. در صفحه ی بعدی هم بر روی بزن بریم ! کلیک کنید. در فرم فوق نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبوری را که در MySQL Database Wizard ساخته اید وارد کنید. میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییر ندهید.

در پنجره بعدی بر روی اجرای نصب کلیک کنید. در پنجره ی بعدی فرم را به دلخواه پر کنید. نکته ی امنیتی : به هیچ وجه شناسه ی خود را admin قرار ندهید. چرا که در این صورت یکی از دو عبارت را که برای ورود به پنل سی ام اس لازم است در اختیار هکر قرار داده اید! اگر جای رمز را خالی بگذارید سیستم به طور خودکار یک رمز تصادفی ایجاد می کند و به شمارش نمایش می دهد. بر روی راه اندازی وردپرس کلیک کنید. با کلیک بر روی ورود و وارد کردن شناسه و رمز خود می توانید وارد پنل وردپرس خود شده و مطالب جدیدی به سایت خود بیفزایید. به پنل وردپرس فارسی پیشخوان می گویند. دیدن این پنجره یعنی این که وردپرس به صورت کامل نصب شده است. برای مشاهده ی سایت خود یک بار دیگر دامینتان را وارد کرده و اینتر را بزنید.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209