رمزگذاری بر روی فایل های مهم در سی پنل

شاید در پنل سایت خود فولدری را داشته باشید که خصوصی و یا مهم باشد. در این صورت می توانید بر روی آن رمز بگذارید تا حتی اگر کسی لینک آن را هم داشت نتواند فایل های داخل آن را دانلود کند.

رمزگذاری بر روی فایل های مهم در سی پنل
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
رمزگذاری بر روی فایل های مهم در سی پنل 4از 5براساس 115 رای

شاید در پنل سایت خود فولدری را داشته باشید که خصوصی و یا مهم باشد. در این صورت می توانید بر روی آن رمز بگذارید تا حتی اگر کسی لینک آن را هم داشت نتواند فایل های داخل آن را دانلود کند. برای این کار به صورت زیر عمل می کنیم: ابتدا وارد پنل شده و از بخش security ، Password Protect Direct را انتخاب کرده و در پنجره ای که باز می شود Web Root را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود روی فولدر موردنظر کلیک کنید. نکته: اگر فولدر شما داخل یکی از این فولدرهاست کافیست برای دسترسی به آن به جای کلیک کردن بر روی نام فولدر مادر بر روی آیکون آن کلیک کنید. بعد از آن با چنین پنجره ای مواجه خواهید شد:

ابتدا تیک گزینه ی Password protect this directory  را فعال کرده و سپس پیغامی برای بازدیدکننده در قسمت Name the protected directory  بنویسید. حال بر روی Save کلیک کنید.

نکته: پیغام خود را فارسی ننویسید چون که این امکان از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. بعد از انجام این کار در پنجره ی جدیدی که آمده بر روی Go back کلیک کنید تا ادامه مراحل را انجام دهیم. در بخش Create User نام کاربر و رمز دلخواهی برای فولدر موردنظر بنویسید و سپس بر روی Add/modify authorized user کلیک کنید.

از این پس برای دسترسی به فایل های موجود در این فولدر باید در پنجره ای که باز می شود این دو کد را وارد کرد. فولدر wp-admin مختص مدیریت پیشخوان است. بنابراین اگر بر روی این فولدر رمز بگذارید از آن محافظت بیشتری شده و امنیت سایت بالا می رود. چون یک بار سی پنل رمز  می خواهد و یک بار وردپرس.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209