شناخت صفحات وب سایت و مرورگر ها

زمانی که شما یک وب سایت اینترنتی را با مرورگری دلخواه (اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، اپرا و… ) باز کرده و مشاهده می کنید، جلوه ای گرافیکی نمایان می شود بدون توجه به چیزی که در ورای این صفحه تلاش میکند جلوه ای منظم وجذاب نمایان شود. در واقع هر مرورگر اینترنت را می توان یک مبدل کد ها و زبانهای برنامه نویسی خاص به گرافیک دانست.
زبانهای مختلفی برای کدنویسی صفحات وب سایت ها ایجاد شده اند(… html, CSS, Java, PHP) و در طی سالیان اخیر تلاشهایی برای هماهنگ سازی و استاندارد کردن آنها شده است. همچنین فعالیت هایی به منظور هماهنگی مبدل های وب سایت (مرورگر ها) انجام شده است که تا حدی موفقیت آمیز بوده است اما در برخی مواقع مارا دچار مشکل های جدی می کند فرض کنید قالبی را به زبان html طراحی می کنید و با مرورگر opera آنرا تست می کنید و نتیجه دلخواهی می گیرید. اما زمانی که این قالب را روی وبسایت خود آپلود می کنید کاربری با مرورگر Internet explorer آنرا مشاهده می کند و شاهد به هم ریختگی آن می شود. علت بروز این مساله تعریف متفاوت این مرورگر ها از فاصله ها در برخی تگ ها (Tags) است.

راه مقابله با این مشکلات چیست؟

برای مقابله با این مشکل راه های زیادی وجود دارد. در درجه اول پیشنهاد می شود در طول ساخت آنرا با مرورگر Internet Explorer تست کنید. به عبارت فني قالب خود را برای این مرورگر بسازید. به احتمال زیاد با این قالب با دیگر مرورگرها هماهنگ خواهد بود. راه حل دوم درج برخی کد ها در قالب است که به اصطلاح قالب را برای IE هک می کنند تا در صورتی که مرورگر مخاطب Internet Explorer بود آنرا به صورت دیگری که دلخواه ما است نمایش دهد و ..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *