پرهیز از نقص های UX در طراحی سایت

اول کلید برای اینکه در طراحی سایت UX را کامل رعایت کرده باشیم اینه که اول از همه بخونیم از کجا می آید ، که کمک میکده بتونیم مشکلمون رو بشناسیم و در برابر اون به رفع مشکل بپردازیم.

پرهیز از نقص های UX در طراحی سایت
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: طراحی سایت
پرهیز از نقص های UX در طراحی سایت 4از 5براساس 87 رای

اول کلید برای اینکه در طراحی سایت UX را کامل رعایت کرده باشیم اینه که اول از همه بخونیم از کجا می آید ، که کمک میکده بتونیم مشکلمون رو بشناسیم و در برابر اون به رفع مشکل بپردازیم.

ÙØ±Ø§Ø­Ù Ø·Ø±Ø§Ø­Û ØµÙØ­Ù ÙÙÙÙ٠کار ÙØ§Û Ùب ساÛت

در هر جا که ممکن است شما تو پروسه ی بر طرف کردن نقص ها و وام های طراحی سایت باشین خیلی در موقعیتی که هستین خودتون رو گرفتار نکنین چراکه شما ممکنه وام های دیگه ای که به طراحی سایت باید بدین رو به این معنی که به کار هایی رو باید انجام بدین که طراحی سایت خوبی داشته باشین را  فراموش کنید.

همیشه ممکن است هنوز به قدم باشه که برای طراحی سایت عالی باید طی کنید قابلیت استفاده از تحقیق و آزمایش برای محافظت در برابر عجم کم و کاستی در UX ، برای کاری که داریم ازش حمایت می کنیم ، امری ضروری است که به پیچیدگی های کار واقف باشیم. هر چی شما بیشتر از کاربران خودتون مطلع باشین، نقص کمتری در کارتون دارین. متاسفانه این که کسانی که در UX وقت می گذارند تحقیق در ارتباط با کاربران را جدی نمی گیرند شما دلایل مختلفی پیدا می کنین تا تقصیر رو گردنش بندازین از هزینه ها گرفته تا معاملت مشتریان.

آزمایش نکردن هم مشکلاتی دارد چند دفعه شده که بشنوین که این مشکلی که بهش برخورد می کنین آزمایشیه زمانش رسیده بازاریابی کنین؟ ددلاین های کوتاه و اعتماد بر معیار های پذیرش مشترین همه به معنیه استفاده نکردن از قابلیت آزمایش است. خیلی از کمپانی ها هم حتی به این باورند که تضمین کیفیت تنها چیزیه که ارزش دارها اگر شما در کوشش اید که تحقیق کاربران را به کار بگیرین بد نیست به 3 مورد راهنمایی در ارتباط با اقدامات عملی برای تحقیق کاربران توجه کنین هر تحقیق کاربران را حول در آمد چارچوب بذک کنین برای حمایت از نقطه نظر خودتون تحقيقات موردی داشته باشین یک برنامه تحقیقات کاربری مختصری ارایه بدین که با برنامه زمانی و بودجه ای عملی باشد.

در 1 صفحه مختصرا یک پیش زمینه کلی ارایه بدین ، متد های آزمایشی و برنامه رو هم ذکر کنین و همچنین اهداف آزمایشی و بینش هایی که مد نظرتون هست رو هم بیان کنین. وقتی کار به جایی میرسه که باید آزمایش و تحقیق کاربران نهایی رو انتخاب کنین سعی کنین به ارتباطی بین افرادی که اجرا میکنن نرم افزار رو پیدا کنید.

در غیر این صورت به سمت خریدار رفتن ممکنه به تشریفات زاید منتهی بشه همینطوری که خیلی از UX کاران بزرگ گفتن حتى 2 ساعت تو هفته وقت گذاشتن برای تست و آزمایش کاربران بدون از دست دادن اندکی کیفیت خیلی رو کمیت کار اثر گذارها ماژولار بودن یک طراحی که از ابتدای ابتدای آن خوب باشد همیشه پایدار می ماند یک دکمه در یک حالت خیلی خاص به خودش نمایش داده میشه ممکنه در طراحی کلی اون تنوع باشه ولی خب همیشه یک کاربر میفهمه که این یک دکمه است . در حقیقت باید طراحی سایت ها به صورت ماژولار باشد و اجزای آن قابلیت استفاده ی دوباره رو داشته باشند.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209