طراحی وب سایت تک صفحه ای چیست؟

در طراحی وب سایت تک صفحه ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در صفحه می توان تمامی اطلاعات مورد نظر آن سایت را بدست آورد.

طراحی وب سایت تک صفحه ای چیست؟
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: طراحی سایت
طراحی وب سایت تک صفحه ای چیست؟ 4از 5براساس 666 رای

در طراحی وب سایت تک صفحه ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در صفحه می توان تمامی اطلاعات مورد نظر آن سایت را بدست آورد. اما در اکثر سایت ها اطلاعات در صفحات مختلفی قرار دارند که باید با کلیک کردن بر روی آن ها وارد صفحه جدید شد و اطلاعات را کسب نمود. امروزه وب سایت های بدون صفحه یا تک صفحه نسبت به وب سایت های چند صفحه ای محبوب تر می باشند و تجربه کاربری بهتری دارند. همچنین نرخ تبدیل سایت های بدون صفحه بالا است و هزینه توسعه این مدل سایت ها کم می باشد. طراحی وب سایت تک صفحه ای می‌تواند به‌صورت استاتیک و یا داینامیک طراحی گردد. ناگفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه ای بارگذاری می‌شود نسبت به وب سایت های چند صفحه‌ای کمتر است. هدف از طراحی این مدل از وب سایت ها، معرفی یک حرفه که قرار است اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود، معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت طراحی سایت، معرفی یک محصول از یک کارخانه بزرگ و یا وب سایت شخصی یک فرد است.

مزایای سایت های بدون صفحه یا تک صفحه ای

۱- سازگاری با گوشی های موبایل و جذب کاربر:

در گوشی های موبایل و یا تبلت ها، اگر یک وب سایت تک صفحه ای باشد و تمام اطلاعات در همان صفحه وجود داشته باشد، مشاهده سایت برای کاربر راحت تر و ساده تر می باشد تا این که بخواهد وارد صفحات دیگر شود تا اطلاعات را بدست آورد.بیشتر مردم سایت های ساده و جذاب را نسبت به سایت های شلوغ و پیچیده می پسندند. پس شما می توانید با طراحی وب سایت زیبا و جذاب و تک صفحه ای، کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود جذب نمایید.

۲- پیمایش راحت تر صفحه و رساندن پیام به مخاطب:

رساندن پیام در وب سایت های تک صفحه ای بسیار راحت تر  و تاثیرگذارتر از وب سایت های چند صفحه ای می باشد. چون که پیمایش در سایت های تک صفحه ای راحت تر می باشد ولی در سایت های چند صفحه ای پس از کلیک کردن بر روی لینک مورد نیاز، باید صبر کرد تا صفحه بارگذاری بشود و در این بین ممکن است به دلیل پایین بودن سرعت صفحه، کاربر سایت را ترک نماید.

۳- سازماندهی بهتر مطالب:

در سایت های تک صفحه ای می توانید مطالب و نوشته های خود را به گونه ای سازماندهی کنید که به ترتیب و با پیمایش صفحه قرار گرفته باشند که ترتیب ارائه اطلاعات از بین نرود. ولی در وب سایت های چند صفحه ای ممکن است ترتیب ارائه اطلاعات از بین برود و کاربر دچار سردرگمی در سایت شود.

در زیر نمونه ای از یک وب سایت تک صفحه ای را می توانید مشاهده کنید:

طراحی وب سایت تک صفحه ای

برگرفته از سایت آیسا

0 دیدگاه
  1. پروین پروین چهارشنبه 4 مهر 1397 10:56

    ولی دیگه زیاد از این وب سایت های تک صفحه ای استفاده نمیشه . وب سایت های چند صفحه ای رو الان بیشتر طراحی و استفاده میکنن

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209