برنامه نویسی در سرویس دهنده چیست؟

آیا می دانید برنامه نویسی در سرویس دهنده چیست و چه دلایلی دارد؟

برنامه نویسی در سرویس دهنده چیست؟
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
برنامه نویسی در سرویس دهنده چیست؟ 4از 5براساس 890 رای

امروزه، علاوه بر انجام محاسبات و اجرای برنامه ها در سرویس دهنده، می توان در برنامه مشتری نیز محاسباتی را انجام داد. به عبارت دیگر، برنامه نویسی هم در مشتری و هم در سرویس دهنده امکان پذیر است.

برنامه نویسی در سرویس دهنده

برای برنامه نویسی در سمت سرویس دهنده از فناوری های گوناگونی استفاده میشود. در هر یک از فناوری ها، می توان از زبان های مختلفی برای برنامه نویسی استفاده کرد. در بعضی از فناوری ها می توان از زبان های برنامه نویسی، و در بعضی دیگر می توان از زبان های اسکریپتی استفاده کرد. این فناوری ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

دلایل برنامه نویسی در سرویس دهنده

هنگام افزودن حالت محاوره ای (تعاملی) به وب سایت، به نظر می رسد که تمام عملیات ها باید در سرویس دهنده وب انجام شود. دو دلیل برای این کار وجود دارد.
اولا، طرف سرویس دهنده، تنها بخشی از کار است که کاملا باید کنترل شود. اگر مسئولیت نمایش صفحه وب فقط بر عهده مرورگر باشد، کار بسیار ساده است. اگر محاسبات در مشتری نیز انجام شوند، پیش بینی وضعیت صفحه دشوار است.
دلیل دوم برای انجام محاسبات (برنامه نویسی در سرویس دهنده این است که اغلب دادهها، مثل بانک اطلاعاتی در سرویس دهنده وب وجود دارد. وب باید در دستیابی به بانک اطلاعاتی، به عنوان یک کاربر نهایی عمل کند. وب سایتی را در نظر بگیرید که در آن، کاربر به سیستمی نیاز دارد که از طریق آن، وجود محصولی را تست می کند. می توان فرمی را در مرورگر طراحی کرد تا کاربر آن فرم را پر کند و تقاضای خود را به سرویس دهنده تحویل دهد. محتویات فرم می تواند به برنامه ای در مرورگر وب تحویل داده شود داده های فرم در سرویس دهنده تفسیر می شوند تا به یک تقاضای بانک اطلاعاتی تبدیل شوند. چنین برنامه ای را میان افزار مینامند، زیرا بین سرویس دهنده بانک اطلاعاتی و سرویس دهنده وب قرار میگیرد.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209