ساخت صفحات وب پویا با Active Server Page

منظور از Active Server Page) asp) چیست؟ چگونه صفحات وب پویا بسازیم؟

ساخت صفحات وب پویا با Active Server Page
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
ساخت صفحات وب پویا با Active Server Page 4از 5براساس 1121 رای

با گذشت سال های متمادی، ما تغییرات مهمی را در موضوع اینترنت مشاهده می نماییم. ابتدای اینترنت به منظور یک سرویس دهنده ارتباطات متوسط برای بخشهای دولتی و مؤسسات دانشگاهی بود، با پیدایش www اینترنت یک محیط دوستانه چند رسانه ای شد. در اصل، سرویس اینترنت به عنوان یک مکان برای آدمهای با ذوق به منظور خلق صفحات خانگی بود، اما هر چه افراد بیشتری به اینترنت وارد شدنده اینترنت به یک منبع اطلاعاتی برای همه افراد تبدیل شد. وقتی تعداد افراد online ، به یک محدوده بحرانی رسید، شرکت هایی که محصولات و خدمات را می فروختند شروع کردند به spring up نمودن این شرکت ها هیچ حضور فیزیکی نداشتند، فقط یک حضور مجازی داشتند.

برای مثال شما می توانید از سایت Amazon.com کتاب بخرید، اما شما قادر نخواهید بود که کتابفروشی Amazon.com را در همسایگی خودتان پیدا کنید. همان گونه که اینترنت به صورت یک فروشگاه موفق شد، طراحی وب سایت هم تغییر پیدا کرد. در روزهای اولیه www | HTML به منظور ایجاد صفحات وب ایستا استفاده می شد. اما امروزه، صفحات وب ایستا به سرعت در حال منسوخ شدن می باشند.

تصور کنید اگر Amazon.com تنها از صفحات وب ایستا تشکیل شده بود. شما نمی توانستید فهرستهای کتاب را جستجو کنید. شما نمی توانستید یک درخواست را به صورت online صادر کنید، شما نمی توانستید توضیحات کاربران دیگر را بخوانید. این است دلیل یک سرمایه گذاری مطمئن که اگر Amazon.com از صفحات وب پویا استفاده نمی کرد، نمی توانست تعداد زیادی کتاب بفروشد شما می توانید صفحات وب پویا را از راههای زیادی ایجاد نمایید. راه حل مایکروسافت برای ساختن صفحات وب پویا |ز استفاده از Active Server Page ها می باشد که به صورت مختصر بر آن ASP می گویند.

منظور از Active Server Page) asp) چیست؟ چگونه صفحات وب پویا بسازیم؟ 
نکته: سایت های وب بزرگ زیادی از ASP به منظور سرویس دادن پویا به اسناد وب استفاده می کنند. برای مثال HOubot.com ، Buy.comو Dell.com از ASP برای ساخت سایت های وب پویای محاوره ای خود استفاده کرده اند.

ASP شامل دو بخش می باشد. کدهای برنامه نویسی و embeddled HTML کدهای برنامه نویسی می توانند به وسيله تعدادی از زبان های دست نویس (scripting language) نوشته شوند.
واژه جدید؛ یک زبان دست نویس (Scripting language) یک دستور زبان مخصوص است که برای اجرای دستورات بر روی کامپیوتر استفاده می شود.
زبانهای اسکریپت نویسی دست نویس مربوط به وب که محبوب می باشند عبارتند از VBScript و jаvascript. وقتی یک صفحه ASP درست می کنید، شما می توانید از یکی از چهار زبان برنامه نویسی استفاده کنید، شبیه دستور زبان Visual Basic.

  • VBScript : معمولترین زبان برنامه نویسی Scripting برای ASP می باشد.
  • JScript: شبیه به jаvascript می باشد.
  • Perlscript: شبیه به زبان Perl می باشد.
  • Python: یک زبان اسکریپت نویسی قدرتمند می باشد که به طور معمول برای توسعه وب به کار می رود.
    بیشتر صفحات ASP با استفاده از VBScript ایجاد می گردند. VBScript از چهار زبان دیگر به زبان انگلیسی نزدیکتر میباشد و دستور زبان آن شبیه به Visual Basic می باشد که تعداد زیادی از توسعه دهندگان وب از آن استفاده کرده اند.

    نکته: به یاد داشته باشید که صفحات ASP می توانند شامل embedded HTML نیز باشند. این به صفحات وب ایستا اجازه می دهد که به سادگی به صفحات ASP پویا تبدیل گردند. در پایان، یک صفحه ASP باید دارای پسوند ASP باشد.
0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209