گوگل ترندز GoogleTrends

Google Trends چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟

گوگل ترندز GoogleTrends
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
گوگل ترندز GoogleTrends 4از 5براساس 1040 رای

یکی از ابزارهای مهم برای سئو و متخصصین آن گوگل ترندز نام دارد که به وسیله آن می توان یک سری عبارات یا کلمات را مورد آنالیز و بررسی قرار داد. اینکه چه کلماتی بیشترین تعداد جستجو را داشتند و مربوط به کدام کشور و یا حتی کدام شهر است. این ابزار توسط شرکت گوگل حوالی سال 2006 و 2007 وارد عرصه جهانی شد. از طریق آدرس http://www.google.com/trends/ می توانید به این ابزار دسترسی پیدا کنید. این سرویس تا حدودی مشکلات جستجو و یافتن عناوین را برای بسیاری از مدیران درباره کلمات مناسب برای سئوی سایت را برطرف کرده است.

نحوه کار با گوگل ترندز (Google Trends)

چهار پارامتر برای این سرویس درنظر گرفته شده است که می توانید از طریق آنها به بررسی و تحلیل عبارت خود بپردازید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  • world width: تعیین کشور و یا شهر محل موردنظر
  • past 5 years : بازه زمانی تا 5 سال گذشته یعنی از سال 2004 را باید در این قسمت مشخص کنید مثلا 7 روز گذشته، 30 روز گذشته و یا 3 ماه گذشته و... تا کنون.
  • all categories : نوع دسته بندی مورد نظر کدام یک از دسته های ماشین و وسایل نقلیه، هنر، تجارت و صنعت، کتاب و ادبیات، علم و کامپیوتر و... باشد.
  • web search : نوع جستجو در وب از کدام نوع جستجوی تصویری (Google Image)، جستجوی اخباری(Google News)، جستجوی محصول(Google Shopping) و یا جستجو در یوتیوب باشد؟

گوگل ترندز یک آمار نسبی از عبارت وارد شده را در طول بازه زمانی به شما نمایش می دهد. برای مثال با وارد کردن دو عبارت "طراحی سایت" و "طراحی وبسایت" نمودار زیر را نشان می دهد و آماری از مقایسه دو عبارت فوق را به ما می دهد. ما این دو عبارت را در کشور ایران و 5 سال گذشته مورد بررسی قرار دادیم.

گوگل ترندز Google Trends 
 در قسمت subregion شهرهایی از کشور ایران که به این عبارت ها علاقه مند بوده و آنرا جستجو نموده اند مشخص شده و بر روی نقشه نیز نمایش داده شده اند. همچنین در قسمت Related Query نیز عبارت های مشابه نشان داده شده که چند درصد از افراد حوالی مشخص شده در نقشه ان عبارت ها را جستجو نموده اند.

تاثیر گوگل ترندز(Google Trends) بر سئو

با استفاده از این ابزار کارشناسان سئو و مدیران می توانند مشاهده کنند که افراد حوالی شهر و یا کشورشان به چه مطالبی علاقه بیشتری دارند و بر این اساس موضوع مقاله و محتوای خود را پیدا کنند. توسط این سرویس آمار بازدید سایت خود را بالا برده و رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنند. ابزار گوگل ترندز (Google Trends) یکی از سریعترین و کاربردی ترین ابزارها برای ایجاد محتوای جدید است. کاربران با این روش می توانند ایده های خلاقانه و جدیدی کسب کنند که علاوه بر بالا بردن ترافیک سایت میتوان به بهبود محتوای سایت نیز کمک می کند.

 

 

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209