طراحی سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)

طراحی سایت واکنش گرا به منظور طراحی سایت های حرفه ای جزو اصول اولیه طراحی سایت می باشد چرا که اگر سایت، واکنش گرا و ریسپانسیو نباشد قابل استفاده در تمامی ابزارها نمی باشد.

طراحی سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: طراحی سایت
طراحی سایت واکنش گرا (ریسپانسیو) 4از 5براساس 1456 رای

طراحی سایت های واکنش گرا این روزها علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جلب کرده، چراکه با گسترش استفاده از ابزار های متفاوت تکنولوژی، طراحی سایت واکنش گرا لازمه پیشرفت سایت ها می باشد.

با پیشرفت موبایل در رفع نیازهای مختلف کاربرانش، گرایش افراد برای استفاده از موبایل برای جست وجو در اینترنت و گردش در سایت های مختلف رو به رشد است.

در راستای این علاقه مندی برای استفاده از موبایل درکاووش سایت ها، طراحان سایت ها مجبور به طراحی مجدد سایت اما منطبق با گوشی های موبایل شدند تا بتواند رضایت کاربران را جلب کنند.

بعد از آن برای جلوگیری از دوباره کاری طراحی سایت و یک سری مزایای دیگر که به آن اشاره خواهیم کرد طراحی سایت های واکنش گرا پا به عرصه گذاشت.

 

طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو یعنی واکنشی بودن، استفاده از اصطلاح واکنش گرا یا ریسپانسیو برای این سایت ها به این دلیل است که سایت باید بتواند برای تغییر اندازه انواع دستگاه هایی که کاربر برای جست و جو از آن استفاده میکند، پاسخ مناسبی داشته باشد، یعنی اندازه سایت و ایکون ها و قلم متناسب با اندازه دستگاه تغییر کند و مناسب صفحه نمایش همان دستگاه باشد.

به طوری که اسکورول چپ به راست در دستگاه پدیدار نشود ویا اینکه در دستگاه های کوچک تر مثل گوشی موبایل نیاز به لمس مکرر صفحه نمایش نباشد.

 

برخی از مزایای طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو: 

  • محتوا، طراحی و عملکرد در تمام دستگاه ها مطابق با همان دستگاه می باشد.
  • نمایشی متناسب با اغلب مرورگرهای قدیمی و جدید
  • مقرون به صرفه بودن به دلیل حذف طراحی مجدد سایت برای گوشی های موبایل
  • امتیاز مثبت در رتبه بندی گوگل
  • افزایش کاربران و علاقمندان سایت به دلیل هم خوانی با انواع دستگاه ها

 

 

دلیل برتری سایتهای واکنش گرا در رتبه بندی گوگل:

 سایت های واکنش گرا (ریسپانسیو) به دلیل یکی بودن url و html، همچنین قابلیت تطبیق با انواع نمایشگرها ازجمله موبایل ها و تبلت ها و ...در سایزهای مختلف باعث شده است تا گوگل نشانه گذاری محتویات سایت را بهینه تر انجام دهد.

در مقابل سایت های که نسخه ی موبایل جداگانه دارند به دلیل url و html جداگانه برای سایت مخصوص موبایل و سایت کامپیوتر گوگل را مجبور به سازمندهی و نشانه گذاری چندباره ی اطلاعات می کند. این موضوع تأثیرات منفی در روند رتبه بندی گوگل دارد.

 یکی دیگر از دلایل محبوبیت سایت های واکنش گرا برای گوگل، ارتباط راحت تر کاربران با سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو از جمله در اشتراک گذاری مطالب می باشد؛ چراکه تمام محتویات روی یک وب و url قرار می گیرد. در غیر این صورت مشکلاتی پیش می آید، به عنوان مثال کاربر یک مطلب در فیس بوک را با گوشی خود باز میکند و با دوست خود به اشتراک می گذارد و اگر شخص دریافت کننده با کامپیوتر فیس بوک را باز کند مطلب ارسالی را با فرمت روی گوشی می بیند و این مورد اصلا کاربرپسند نیست. واما میزان رضایت کاربران برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

شرکت طراحی سایت نوپرداز دارای نمونه کارهای حرفه ای در زمینه طراحی سایت ریسپانسیو می باشد که می تواند شما را در حرفه ای شدن کمک کند.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209