URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر

با استفاده از URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر تولز متوجه شوید که آیا گوگل صفحات سایت شما را ایندکس کرده یا نه، و از طریق URL Inspector ایرادات صفحات سایت خود را برطرف کنید.

URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر 4از 5براساس 1662 رای

URL Inspector ابزار جدید گوگل در وب مستر می باشد. که با استفاده از ابزار URL Inspector می توانید از خدمات جدید گوگل استفاده کنید تا بتوانید سایت خودتون رو آنالیز کنین.

 

URL Inspectorابزار جدید گوگل در وب مستر تولز چیست؟


گوگل به طور پیوسته در حال آپدیت شدن و وضع قوانین و تکینک های جدید است تا سایت های برتر شناسایی شوند و همچنین سایت دار ها و با مالکان سایت بتوانند سایت خود را آنالیز کرده تا ایرادات را برطرف کرده و یک سایت بهینه و حرفه ای داشته باشند.


بیشتر مدیران سایت و مالکان سایت این دغدغه را داشتند که گوگل و خزنده های گوگل چگونه صفحات سایتشان را ایندکس می کنند، به این دلیل URL Inspector ابزار جدید گوگل در نسخه جدید وبمستر تولز معرفی و قابل استفاده قرار گرفت که مدیران سایت با استفاده از این ابزار می توانند بفهمند که آیا صفحه ای از سایتشان توسط گوگل ایندکس شده است یا نه و اگر صفحه مورد نظرشون توسط گوگل ایندکس نشده علتش چیست.

 

طریقه کار کردن با URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر تولز

برای استفاده از URL Inspector ابتدا باید وارد سرچ کنسول سایت خود ( نسخه جدید وبمستر تولز ) شوید.
برای وارد شدن به سرچ کنسول و یا نسخه جدید وبمستر، ابتدا وارد وبمستر نسخه قدیمی شوید و از گوشه بالا سمت چپ گزینه Try the new Search Console را کلیک کنید تا وارد سرچ کنسول شوید.
پس از ورود گزینه URL Inspector را کلیک کنید و در بخش جستجو url و یا آدرس ایترنتی صفحه مورد نظر از سایت خود را وارد کنید و تحمل کنید تا جستجو کامل شود.
چنانچه صفحه مورد نظر شما توسط گوگل ایندکس شده باشد تویر زیر نمایش داده می شود، که این تصویر بیانگر آن است که صفحه شما ایندکس شده و بدون مشکل است.

 

ولی اگر تصویر زیر به شما نمایش داده شد بدین معنی است که صفحه شما ایندکس نشده، ایرادات موجو در صفحه شما در این پیغام درج شده که شما می توانید طبق همین پیغام ایراد های موجود در صفحه خود را حل کنید و مجدد درخواست ایندکس و یا همان Fetch as Google کنید.

 

برای اینکه متوجه بشید دیگر چه صفحاتی از سایت شما این مشکل را دارد و توسط گوگل ایندکس نشده روی گزینه Issue Report کلیلک کنید تا همه صفحاتی که همین مشکل ها را دارند نمایش داده شوند و شما تمامی ایرادات را برطرف کنید و مجدد تقاضای ایندکس کنید.

URL Inspector ابزار جدید گوگل در وبمستر تولز کمک زیادی به مدیران سایت می کند تا بتوانند صفحات سایت خود را آنالیز کنند و مطمئن شوند که صفحات سایتشان ایندکس شده و اگر ایرادی دارد متوجه شوند و ایرادات را برطرف نمایند.

برای مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209