منظور از پیاده سازی بازاریابی چیست؟

منظور از پیاده سازی بازاریابی چیست و برنامه ریزی چه فایده ای دارد؟

منظور از پیاده سازی بازاریابی چیست؟
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
منظور از پیاده سازی بازاریابی چیست؟ 4از 5براساس 2182 رای

برنامه ریزی خوب بازاریابی، تنها شروعی در راه موفقیت بازاریابی است و عدم اجرای خوب برنامه، منجر به نتایج ضعیفی
خواهد شد. پیاده سازی بازاریابی، فرآیندی است که طی آن برنامه بازاریابی با هدف حصول به اهداف استراتژیک بازاریابی، تبدیل به برنامه عملیاتی می شود. پیاده سازی شامل کارهای روزانه و ماهانه می باشد که باعث انجام مؤثر بازاریابی می شود. در برنامه ریزی بازاریابی به دنبال این بودیم که چه کاری و چرا باید انجام شود، در پیاده سازی به دنبال این هستیم که چه کسی، کجا، چه وقت و چطور کاری را باید انجام دهد. 
بسیاری از مدیران فکر می کنند که "درست انجام دادن کارها"( پیاده سازی به اندازه یا حتی بیشتر از انجام کارهای درست (استراتژی) مهم است. در واقع هر دوی اینها برای موفقیت مهم هستند با پیاده سازی موثره می توان مزیتهای رقابتی را بدست آورد. ممکن است دو شرکت استراتژی یکسانی داشته باشند، ولی یکی از آنها بدلیل انجام سریعتر یا بهتر آن در بازار پیروز شود، پیاده سازی همیشه دشوار است: غالبا فکر کردن و شکل دادن به ایده ای در مورد استراتژی ساده تر از انجام آن است. یکی از مشاورین بازاریابی تأکید می کند که "عليرغم زمان و انرژی زیادی که صرف تهیه استراتژی ها می شود، ... شرکت ها به طور متوسط تنها به ۶۳ درصد از نتایج مالی که استراتژی ها وعده داده بودند دست پیدا می کند. برای رفع شکاف بین استراتژی و اجرا باید بهتر برنامه ریزی کرد و بهتر آنرا به اجرا در آورد."

بازاریابی 
در دنیایی که هر روز ارتباط افراد با یکدیگر نزدیکر و قوی تر می شود، همه افراد در تمام سطوح سیستم بازاریابی باید جهت پیاده سازی استراتژیها و برنامه های بازاریابی با هم به طور نزدیک همکاری می کنند. مثلا پیاده سازی برنامه بازایابی ابزارهای برقی، تجهیزاتی محیطی و دیگر محصولات شرکت بلک اند دکر نیازمند تصمیم گیری روزانه هزاران نفر در داخل و خارج سازمان است؛ مدیران بازاریابی در مورد بخش مورد هدف بازار، برند، بسته بندی، قیمت گذاری، تبلیغات و توزیع تصمیم گیری می کند. آنها باید در مورد طراحی محصول با مهندسان، در رابطه با تولید و میزان انبار کردن با کارخانه و برای جریان نقدینگی و تأمین مالی با بخش مالی صحبت کنند. مدیران بازاریابی باید با افراد خارج از شرکت نیز صحبت کند: مثلا برای طراحی آگهی با آژانس تبلیغاتی و برای کسب شهرت با رسانه ها. بخش فروش نیز به خرده فروشانی همچون ول مارت، لوئیز و هوم دیپوت فشار آورده تا برای محصولات بلک اند دکر تبلیغات کند، فضای زیادی را در فروشگاههایشان به آن اختصاص دهند و از نشانهای تبلیغاتی آن استفاده کنند.

نکته : بازاریابان باید به طور پیوسته برای تحلیل، اجرا و کنترل فعالیتهایشان برنامه ریزی کنند

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209