آموزش ضمیمه کردن فایل ها به برنامه در php

در این مقاله به آموزش آموزش کردن فایل ها به برنامه در php می پردازیم.

آموزش ضمیمه کردن فایل ها به برنامه در php
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: اینترنت و دنیای وب
آموزش ضمیمه کردن فایل ها به برنامه در php 4از 5براساس 3177 رای

ضمیمه کردن فایل ها به برنامه، یکی از امکانات مهم PHP است که منجر به سازماندهی برنامه شده به شدت در کوتاه کردن طول برنامه های پیاده سازی صفحات وب موثر است. تفکر حاکم بر ضمیمه کردن فایل ها به برنامه این است که ممکن است شما یک فایل متنی یا هر نوع فایل دیگری داشته باشید که بخواهید در دره مکان از وب سایت خود از آن استفاده کنید. برای این منظور، می توانید با امکاناتی که در PHP آمده است، آن فایل را در نقطه دلخواه از صفحه وب، ضمیمه کنید. برای این منظور می توان از دستور ()require یا ()include استفاده کرد. طریقه کاربرد هر یک از این دو دستور به صورت زیر است:
;('مشخصات فایل')require
;('مشخصات فایل')include

مشخصات فایل شامل نام، پسوند و مکان وجود فایل است. به عنوان مثال، اگر فایل text.txt در پوشه wwwroot وجود داشته باشد، هر یک از دو دستور زیر می توانند این فایل را در همان نقطه ای که این دستورات وجود دارند، به برنامه ضمیمه کنند:


require('test, txt');

include('test.txt');


وقتی کنترل اجرای برنامه به این دستورات رسید، فایل test.txt پردازش می شود و نتیجه اجرای آن مشاهده می گردد. اگر این فایل فقط حاوی متن ساده باشد، این متن در نقطه اجرای این دستورات، ظاهر می شود.

دو دستور require و include در نسخه های جدید PHP کاملا شبیه اند و تنها تفاوت آنها این است که اگر در دستور require فایل مورد نظر پیدا نشود تا به صفحه وب ضميمه گردد، پیام fatal error (خطای جدی) رخ می دهد، در حالی که در دستور include یک warning (اخطار) صادر خواهد شد. بنابراین، در ادامه کافی است یکی از این دستورات را به کار ببریم که از دستور require استفاده خواهیم کرد. بدیهی است هر جا دستور require به کار رفت، می توانید از دستور include استفاده کنید.

دو دستور دیگر متناظر با دستورات ()require و ()include وجود دارند که عبارتند از ()require_once و ()include_once همان طور که از نامشان مشخص است، فقط یک بار فایلی را به برنامه ضمیمه میکنند. یعنی اگر، فایلی به برنامه ضمیمه شده باشد و دوباره سعی کنید آن را ضمیمه نمایید، از این کار جلوگیری به عمل می آید. این دو دستور به صورت زیر به کار می روند:

require_once('مشخصات فایل');

include_once('مشخصات فایل');

فراخوانی این توابع در کد ها نیز مانند تصویر زیر است:

ضمیمه فایل در php 

0 دیدگاه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

مشاوره رایگان:
 025-32937209